Uvolněnost s vnitřní energií, obrovská výbušnost pohybu spojená s krásou a estetikou.

On 6.8.2019

Hlavní instruktor Taichi klubu Zlatý Drak mistr Jan Vasilenko předvádí náročnou mistrovskou formu wa-te jitsu dó, kde se skloubila uvolněnost s vnitřní energií, rychlost, nasazení, dynamika a obrovská výbušnost pohybu s krásou a estetikou. To vše jsou základní principy pohybu taichi.

Forma je nejvyšší a cvičí se jako vrcholná forma stylu Wa-te jitsu dó. Technické i duchovní části kata Wa–te jitsu dó obsahují nejvyšší stupeň Qi. Omezovat techniku Qi pouze na technickou stránku je rezignování na jednu z nejdůležitějších vlastností dobré techniky.
Je přirozené, že určité techniky jsou drženy v tajnosti. Týká se to především strategie boje, jak může být útočník poražen. Ten, kdo studuje bojová umění, a netýká se to jenom Wa–te jitsu dó, dostává do ruky návod, jak žít svůj život bohatěji, co dělat se vší zodpovědností s naučenými technikami. Není důležitá škola, je důležitá osobnost člověka a dojo, která má za úkol utvářet osobnost člověka, je to místo, kde je studována cesta Dó – Tao. Kdo se zabývá bojem jenom na fyzické úrovni, měl by najít rovnováhu v jiné rovině, např. malováním, aby boj byl vyrovnán něčím krásným, to je nejdůležitější strategie dobré sebeobrany
– cílem je přece HARMONIE.

Jan Vasilenko vybojoval s touto formou 1. místo na MS WTKA v kategorii softstyle.

Comments are closed.