TAI CHI JAKO ŽIVOTNÍ STYL

On 31.1.2016

 

Studium tai chi v klubu Zlatý Drak není jen koníček pro děti nebo nutnost soutěžit. Jde o zdravý životní styl, který pozitivně ovlivňuje také život dospělých.
Opravdové studium tai chi v renomovaném dojo pod vedením kvalifikovaného instruktora se zaměřuje nejen na zlepšení těla, ale také na rozvoj mysli a ducha. Potřebují dospělí více trpělivosti, aby se vyrovnali se stresem v životě? Doma? V práci? Dnes každý hledá způsob, jak zlepšit svou motivaci a cestu k vyrovnanému životu. Jako dospělí potřebujeme soustředěnost, motivaci, sebekázeň a tai chi je jedním z nejlepších způsobů, jak získat nebo pěstovat tyto vlastnosti.

Správné dýchání, které se učíte v tai chi, vám umožní meditativní pohled na život, snížení tepové frekvence, ale zároveň přináší více okysličené krve do mozku. Cvičením tai chi se rovněž dramaticky zlepšuje paměť. Trénink posiluje váš mozek, stejně jako fyzické cvičení posiluje vaše srdce a tělo.

Když se v dospělosti budete věnovat tai chi jako životnímu stylu, budete těžit z větší síly a kardiovaskulární vytrvalosti. Rovnováha, pružnost, udržení hustoty kostí (prevence proti osteoporoze) a udržení zdravé tělesné hmotnosti jsou vedlejší produkty této volby životního stylu. Zlepšení koordinace a reakční rychlosti Vám pozitivně ovlivní mnoho oblastí života – řízení, vyrovnání se stresem, jízdu na kole …

V Ostravě-Jih nebo ve Vítkovicích si můžete vybrat z kurzů tai chi – sestavy holé ruce, s mečem, s vějířem pro všechny věkové kategorie. Rozpis kurzů najdete v menu nahoře.  A více než 1000 slov, Vám napoví fotografie níže.

Comments are closed.