Jak pomalu mám cvičit Tai chi?

On 18.5.2021

Měli byste cvičit tak pomalu, abyste pečlivě prozkoumali a zjistili v jakých pozicích, pohybech a přechodech jste obvykle napnutí nebo jste se nesoustředili. Vždy byste měli být uvolnění, vyrovnaní, vzpřímení a měli byste ovládat své svalové napětí. Ale pokud nevíte, kdy a kde máte tendenci napínat svaly, jak můžete zůstat měkcí a uvolnění? Takže ze začátku se pohybujte tak pomalu, abyste cítili, co vaše tělo dělá a jak reaguje na změny.

To znamená cvičit pomaleji, než myslíte. Je to těžké popsat, ale pokudcvičíte pomaleji, než jdou vaše myšlenky, nutíte svou mysl, aby se uklidnila. Jde o silný meditativní účinek při cvičení Tai chi. Pomalým pohybem a rovnoměrným tempem se opravdu naučíte používat své tělo k ovládání mysli, prohloubení dechu a prohloubení relaxace. Když cvičením dosáhnete určitého relaxačního a pomalého tempa, všimnete si velkého rozdílu v uvědomění. Prožijete, že vaše myšlení je jasnější, že lépe vidíte a slyšíte. Tento zážitek a znalost můžete využít a přinést do svého každodenního života.

Tai chi klub Zlatý Drak Ostrava

Pomalý pohyb byste neměli dělat násilím, nutit se do něho nebo cvičit extrémně pomalu. Přechod z jedné pozice do druhé nemusí trvat tři minuty! Hrozí pak riziko, že ztratíte důležitý pocit nepřetržitého pohybu – navíjení hedvábí. Nenechte zničit tento nejdůležitější princip posedlostí být mistrem v pomalém pohybu.

V tuto chvíli si uvědomte, že cvičit opravdu pomalu je dobré a při tom nechejte své tělo dělat část práce samo. Naučte se, jak se má vaše tělo pohybovat, aniž byste ho nutili. A to je ta hranice „pomalosti“ při cvičení Tai chi, která má význam.

Comments are closed.