Dlouhověkost

On 11.2.2021

Pro mnoho laiků dlouhověkost znamená dlouhý život, bez ohledu na zdraví nebo smysl života. Většina dnešních lidí chce žít dlouho, i když psychicky i fyzicky trpí. Je pro ně důležitá dlouhověkost, ne štěstí. Někteří hledají smysl života tak, aby pro ně byla dlouhověkost smysluplnější. Hledají způsob, jak prodloužit fyzický život a zároveň si chtějí udržet duševní mír v harmonii s fyzickým tělem. Pro ně byl vytvořen qigong pro dlouhověkost.

Jaké jsou tedy klíče nebo požadavky pro dosažení dlouhověkosti? Jak dosáhnete tohoto cíle? Na tyto otázky hledá odpověď již mnoho generací. Nyní tedy shrneme některé klíčové body pro dlouhověkost, které vycházejí ze zkušeností minulých generací.

• Mezi tělesnou čchi (jin) a fyzickým tělem (yang) musí existovat rovnováha a harmonie. Když jsou v rovnováze a harmonii jin a jang, je minimalizován přebytek energie. Zdraví a dlouhověkost je udržována zdravým životním stylem a udržováním rovnováhy jin a jang prostřednictvím cvičení qigongu.

• Sledujte cestu Tao a přizpůsobte své tělo přírodním cyklům, jako je denní doba a změna ročních období. Vyhýbejte se náhražkám a znečištěnému prostředí.

• Poznejte své fyzické tělo a jeho čchi. Díky tomu najdete způsob, jak zpomalit proces stárnutí a klíč k dosažení duchovního osvícení.

Tyto koncepty jsou také diskutovány v jedné z nejstarších klasických knih lékařství – Vnitřní kniha žlutého císaře: Jednoduché otázky (黃帝內經. 素 問): „Staří lidé, kteří znali Tao a žili podle změn jin a jang, sladili svůj život s chodem přírody, kontrolovali své jídlo a pití, žili pravidelností, u práce nepřekračovali své hranice a tak byli schopni současně udržovat svou postavu (tělo) a šen (duch) v jednotě. A proto prožili stovky svých nebeských let (věk udělovaný nebem), než odešli.“
Jestli chcete mít zdravé tělo, postarejte se o harmonii jin a jang a postupujte přirozenou cestou. Teprve pak můžete dosáhnout dlouhověkosti.

Individuální výuka, osobní konzultace, skupinové lekce – www.taichi-ostrava.cz

Comments are closed.