Video

Více videí na Youtube.

 24 forem tai chi stylu Yang

Tai chi QIN NA

Tai chi klub Zlatý Drak na Handicap sport festivalu 

Vystoupení taichi v Bruzovicích

Tai chi – bojové aplikace

Tai chi je původně bojové umění, které vzniklo v Číně. Jemné pomalé cvičení, které pomáhá zlepšovat a udržet zdraví, je v bojovém provedení velmi nebezpečné. Podívejte se na ukázku, jaké může být použití některých forem tai chi. Nemusíte mít obavy, že Vás takto na kurzech budeme trápit :-). Tímto děkuji Janě, že nevlídné zacházení vydržela.

Tai chi vějíř

Ukázka sestavy s vějířem, kterou se naučíte v našem tai chi klubu Zlatý drak. Další si můžete přečíst v záložce, co cvičíme.

Tai chi 10 forem

Ukázka sestavy tai chi stylu Yang 10 forem.

Tai chi meč

Ukázka sestavy s mečem, kterou se naučíte v našem tai chi klubu Zlatý drak.

Ranní Tai chi v New Yorku

Autor videa se jednoho rána setkal se 75-letou Margaret Wong v parku Thomas Paine. S jejím svolením natočil její každodenní rituál, jak cvičí Tai Chi v centru Manhattanu. Paní Margaret v rozhovoru říká, že do parku chodí cvičit každý den, i za deště. Pouze, když je velká zima,hodně mokro, cvičí doma. Taichi začala cvičit po odchodu do důchodu v roce 1980. Pokud ji lékař naměří vysoký tlak, řekne – běžte cvičit Tai chi. Tai chi miluje, velmi prospívá jejímu zdraví.

Jen tak, pro radost

Cvičí Jana H., Michal, Jana K., Dana a Luděk. Taichi se v našem klubu věnují různě dlouhou dobu a každý sestavy, o které má zájem, zvládne a dále pak prohlubuje. Pravidelné cvičení jim přináší dobrou náladu, odpočinek a mnohým zlepšení zdravorních potíží (viz.Semináře)

Styl Yang tai chi předvádí mistr Fu Zhongwen

Comments are closed.