Video

Více videí na Youtube.

Tai chi pomáhá předcházet pádům a zlepšuje duševní zdraví

Cvičení Tai chi pro seniory

Základní filosofií Tai Chi je dosáhnout celkové rovnováhy. Tai Chi kultivuje vztah mezi myslí a tělem a to pomáhá zvýšit koordinaci a rovnováhu, protože se celé tělo učí pohybovat jako celek. V zahraničí bylo již mnoha studiemi potvrzeno, že cvičení Tai chi pomáhá předcházet pádům a zlepšuje duševní zdraví u starších lidí. Tai chi má také příznivý vliv na klouby, zvláště když cvičící pociťuje tuhost v kloubech. Není náhodou, že se Tai Chi těší v Číně velké oblibě.

Zveřejnil(a) Jan Vasilenko dne Neděle 29. dubna 2018

 24 forem tai chi stylu Yang

Tai chi QIN NA

Tai chi klub Zlatý Drak na Handicap sport festivalu 

Vystoupení taichi v Bruzovicích

Tai chi – bojové aplikace

Tai chi je původně bojové umění, které vzniklo v Číně. Jemné pomalé cvičení, které pomáhá zlepšovat a udržet zdraví, je v bojovém provedení velmi nebezpečné. Podívejte se na ukázku, jaké může být použití některých forem tai chi. Nemusíte mít obavy, že Vás takto na kurzech budeme trápit :-). Tímto děkuji Janě, že nevlídné zacházení vydržela.

Tai chi vějíř

Ukázka sestavy s vějířem, kterou se naučíte v našem tai chi klubu Zlatý drak. Další si můžete přečíst v záložce, co cvičíme.

Tai chi 10 forem

Ukázka sestavy tai chi stylu Yang 10 forem.

Tai chi meč

Ukázka sestavy s mečem, kterou se naučíte v našem tai chi klubu Zlatý drak.

Ranní Tai chi v New Yorku

Autor videa se jednoho rána setkal se 75-letou Margaret Wong v parku Thomas Paine. S jejím svolením natočil její každodenní rituál, jak cvičí Tai Chi v centru Manhattanu. Paní Margaret v rozhovoru říká, že do parku chodí cvičit každý den, i za deště. Pouze, když je velká zima,hodně mokro, cvičí doma. Taichi začala cvičit po odchodu do důchodu v roce 1980. Pokud ji lékař naměří vysoký tlak, řekne – běžte cvičit Tai chi. Tai chi miluje, velmi prospívá jejímu zdraví.

Jen tak, pro radost

Cvičí Jana H., Michal, Jana K., Dana a Luděk. Taichi se v našem klubu věnují různě dlouhou dobu a každý sestavy, o které má zájem, zvládne a dále pak prohlubuje. Pravidelné cvičení jim přináší dobrou náladu, odpočinek a mnohým zlepšení zdravorních potíží (viz.Semináře)

Styl Yang tai chi předvádí mistr Fu Zhongwen